WIX – Najpopularniejszy edytor stron internetowych

Największym edytorem stron internetowych jest WIX. Ma on więcej użytkowników niż jakikolwiek inny edytor stron i łatwo jest zrozumieć dlaczego. Jest on pełen unikalnych funkcji i wspaniałych szablonów. Według naszych testów, jest to najlepszy wybór do stworzenia płatnej strony – ale co z darmową? Czy na tej arenie wypada równie dobrze?

Cóż, to zależy od tego, czego szukasz. To wspaniale, że nie mają prawie żadnych ograniczeń co do funkcjonalności i szablonów darmowego planu. Na komputerach stacjonarnych umieszczają na górze strony dość widoczną reklamę, która jest przyklejona (tzn. pozostanie nawet, gdy zaczniesz przewijać stronę). Na szczęście w telefonach komórkowych jest ona znacznie mniej widoczna i nie przykleja sie do ekranu. Aby użyć własnej nazwy domeny, będziesz potrzebował planu Combo, który kosztuje 14 dolarów miesięcznie.

URL, który otrzymasz za darmo: accountname.wix.com/customname

To, co nam się podobało: ich spektakularny wybór szablonów i elastyczność ich edytora. Ponadto, mają rozbudowany rynek aplikacji i 500MB wolnej przestrzeni internetowej. Brak limitu stron. Pełna personalizacja SEO. Plan Connect Domain oferuje relatywnie tani poziom wejściowy za 5$ miesięcznie, co pozwala na używanie własnej nazwy domeny (obsługiwanej ad hoc). Niestety, nie jest on już dostępny we wszystkich regionach geograficznych.

Co powinno zostać poprawione?: reklama Wix jest bardzo widoczna i nie powinna byćprzyklejona. Ponadto, darmowy adres URL jest niestety zbyt długi i niełatwy do zapamiętania.