Dlaczego powinieneś używać WordPressa?

Jednym z często zadawanych pytań jest: Dlaczego powinienem używać WordPressa? Czy moja stara strona nie jest wystarczająco dobra? Dlaczego muszę przejść do WordPressa z innej platformy? Jeśli zadajesz te pytania, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule przedstawimy kilka ważnych powodów, dla których powinieneś korzystać z WordPressa. Przedstawimy również wszystkie rodzaje stron internetowych, które można tworzyć za pomocą WordPressa, jak również pokażemy popularne strony, które korzystają z WordPressa.

WordPress jest darmowy

WordPress jest darmowym oprogramowaniem. Oznacza to, że możesz go pobierać, instalować, używać i modyfikować, aby dopasować go do swoich potrzeb. Możesz go używać do tworzenia dowolnego rodzaju stron internetowych. Podczas gdy samo oprogramowanie WordPressa jest darmowe, do jego zainstalowania potrzebna jest nazwa domeny i hosting.

Nazwa domeny to adres Twojej strony internetowej w Internecie. To jest to, co Twoi użytkownicy wpisują w pasku adresu swojej przeglądarki, aby uzyskać dostęp do Twojej strony internetowej (np. wpbeginner.com).

Hosting to miejsce w którym przechowywane są wszystkie pliki Twojej strony internetowej.

WordPress jest łatwy do dostosowania za pomocą motywów i wtyczek

Duża część osób korzystających z WordPressa nie jest ani projektantem ani programistą stron internetowych. W rzeczywistości większość ludzi zaczyna korzystać z WordPressa bez wcześniejszej wiedzy na temat projektowania stron internetowych.

Dla osób nie znających się na technice, WordPress jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ istnieją tysiące darmowych szablonów (motywów) stron internetowych, z których można wybierać. Istnieje doskonały szablon WordPressa dla prawie każdego rodzaju strony internetowej (czy jest to blog, strona biznesowa, czy sklep internetowy).

Motywy WordPressa można łatwo dostosować do własnych potrzeb, ponieważ wiele z nich posiada własny panel opcji pozwalający na zmianę kolorów, wgranie logo, zmianę tła, stworzenie pięknych suwaków i prawdziwe dostosowanie ich do własnych potrzeb, bez konieczności pisania jakiegokolwiek kodu.

Możesz również dodać własną funkcjonalność do swojej strony WordPressa za pomocą wtyczek. Wtyczki WordPress są jak aplikacje dla Twojej strony internetowej, które można wykorzystać do dodania zaawansowanych funkcji, takich jak analiza, formularze kontaktowe, obszar członkostwa i wiele innych.

Podobnie jak szablony, istnieją tysiące darmowych i wysokiej jakości wtyczek dostępnych dla Ciebie do wykorzystania.

WordPress jest przyjazny SEO

WordPress jest napisany przy użyciu standardowego, wysokiej jakości kodu zgodności i tworzy znaczniki semantyczne. To sprawia, że Google i inne wyszukiwarki uwielbiają strony oparte o WordPress.

Dlatego też strony WordPress mają tendencję do zajmowania wyższych pozycji w wyszukiwarkach niż inne.

Z założenia WordPress jest bardzo przyjazny dla SEO. Możesz również korzystać z wtyczek WordPress SEO, aby jeszcze bardziej zoptymalizować swoją stronę internetową.